Bezpečnost uživatele, e-mail
Bezpečnost na Internetu můžeme rozdělit na dvě části - pro uživatele a programátora. V tomto článku se budu zabývat první části, která se tudíž týká každého uživatele/člena našeho webu.
Otázka bezbečnosti na Internetu celkově,je velmi složitá problematika.
1. problém
Pro soukromého uživatele je důležité, aby měl e-mail (elektronickou poštu) co nejlépe zabezpečenpu. Jelikož na náš e-mail je napojena řada dalších služeb. Takže pokud někdo získá přístup do vaší poštovní schránky, tak okamžitě získá i přístup do sociálních sítí, cloudových úložišť, ovládne účty, jež máte v mobilu (Apple i Google).
2. problém
Dodržujte zásadu: E-maily vůbec do počítače přímo nestahujete! A rovněž se nepřihlašujte ke svému e-mailu na místech, kde to může být rizikové. Například v restauracích, nebo internetových kavárnách.
Ve svém e-mailu se proto podívejte, jakým protokolem zprávy z poštovních serverů stsahujete.
Nejvíce bezpečný je protokol IMAP, který je zabezpečen šifrováním!
Takže u protokoli IMAP zprávy můžete stáhnout a smazat ze serveru nebo stáhnout a ponechat na serveru. To je velká výhoda a zároveň bezpečnostní filtr!
Nebezpečný je protokol POP3, pokud je nastaven na "bez šifrování". Kdokolivmůže cestou odchytávat vaše přenášená data (obsah e-mailů) a rovněž se dostat k přihlašovacím údajům a tím proniknout do vašeho účtu.
Pokud musíte používat POP3 (ale platí to i pro IMAP, tedy pokročilejší cestu, ale i pro SMTP) je nutné aby poštovní server podporoval zabezpečenou/šifrovanou komunikaci (SSL/TLS) a také aby přihlašování bylo přes bezpečné šifrované způsoby.
A nejjednoduší ověření:
Bezpečné, šifrované spojení zjistíte podle toho jaký port je použit – POP3 v nebezpečné nešifrované podobě probíhá přes 110, bezpečně šifrované POP3 přes port 995.
SMTP protokol mastaven v e-mailu. Zjistíte v klientovi e-mailu, v nastavení Settings/Edit SMTP serveru.
Žádné komentáře nebyly zveřejněny.